Visa tiesa apie PayPal. Mokesčiai ir jų mažinimas

PayPal-Fees-Foto
Dropshippingas PayPal

Visa tiesa apie PayPal. Mokesčiai ir jų mažinimas

PayPal už pardavimus savo mokesčių dalį pasiima iškart. Pardavinėjant į visą pasaulį, tai reiškia tas pačias prekes parduodant į skirtingas pasaulio šalis tas mokestis skiriasi. Taip yra todėl, kad PayPal taiko pinigų sienos kirtimos mokestį (en. croos-border fee). Priklausomai nuo šalies iš kurios ateina pinigai ir PayPal registracijos šalies mokesčio procentas skiriasi.

Pardavimo mokesčiai sumokami PayPal

Taigi įprastai PayPal pasiima fiksuotą procentą 3,4proc + fiksuotą mokestį 0,35 EUR (gali skirtis priklausomai nuo registracijos valiutos žr. lentelę nr 2) + sienos kirtimo mokestis (en. croos-border fee). Pastarasis gali svyruoti nuo 0 iki 1,8 procento. Taigi maksimaliai PayPal nuo vieno pardavimo gali pasiimti 5,2 proc + 0,35 eur. Labai svarbu žinoti tai jeigu prekiaujame į visą pasaulį, nes juk norime teisingai nusistatyti pardavimo kainas ir dėl kelių procentų mokesčių svyravimo nenorime prarasti pelno.

Šalis PayPal yra sugrupavusi į tris grupes:

Grupės pav. Šalys
Northern Europe Aland Islands, Denmark, Faroe Islands, Finland, Greenland, Iceland, Norway, Sweden.
Europe I Austria, Belgium, Channel Islands, Cyprus, Estonia, France (including French Guiana, Guadeloupe, Martinique, Reunion and Mayotte), Germany , Gibraltar, Greece, Ireland, Isle of Man, Italy , Luxembourg, Malta, Monaco, Montenegro, Netherlands, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, United Kingdom, Vatican City State.
Europe II Albania, Andorra, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Georgia, Hungary, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Macedonia, Moldova, Poland, Romania, Russian Federation, Serbia, Switzerland, Ukraine.

Lentelė Nr. 1    Lentelės šaltinis PayPal User Agreement

Fiksuota PayPal pardavimo mokesčio dalis pagal registracijos valiutą

Valiuta: Mokestis: Valiuta: Mokestis:
Australian Dollar: 0.30 AUD New Zealand Dollar: 0.45 NZD
Brazilian Real: 0.60 BRL Norwegian Krone: 2.80 NOK
Canadian Dollar: 0.30 CAD Philippine Peso: 15.00 PHP
Czech Koruna: 10.00 CZK Polish Zloty: 1.35 PLN
Danish Kroner: 2.60 DKK Russian Ruble: 10.00 RUB
Euro: 0.35 EUR Singapore Dollar: 0.50 SGD
Hong Kong Dollar: 2.35 HKD Swedish Krona: 3.25 SEK
Hungarian Forint: 90.00 HUF Swiss Franc: 0.55 CHF
Israeli New Shekel: 1.20 ILS New Taiwan Dollar: 10.00 TWD
Japanese Yen: 40.00 JPY Thai Baht: 11.00 THB
Malaysian Ringgit: 2.00 MYR U.K. Pounds Sterling: 0.20 GBP
Mexican Peso: 4.00 MXN U.S. Dollar: 0.30 USD

Lentelė Nr. 2   Lentelės šaltinis PayPal User Agreement

*valiuta kiekvienai PayPal paskyrai yra priskiriama pagal registracijos šalį

Mokesčių mažinimas

Sumažinti mes galima fiksuotą procentą, kuris iš karto automatiškai yra 3,4 procento. Žinoma, turime atitikti kelis reikalavimus:

*tuo momentu kai prašome sumažinti mokesčių procentą nei ebay paskyroje, nei paypal paskyroje neturėtų būti jokių pirkėjų skundų (case, return, chargeback, dispute);

*mūsų kaip pardavėjo reitingas eBay turi būti ne žemesnis nei Above standard;

*mūsų mėnesinė apyvarta turi būti didesnė kaip 2 500eu/10 000eu/50 000eu/100 000eu.

Mokesčius sistemingai mažintis galima priklausomai nuo apyvartos dydžio.

Apyvartos ir galimi mokesčiai

Mėnesinė pardavimų apyvarta Mokesčiai per pardavimą
€0.00 EUR – €2,500.00 EUR 3.4% + €0.35 EUR
€2,500.01 EUR – €10,000.00 EUR 2.9% + €0.35 EUR
€10,000.01 EUR – €50,000.00 EUR 2.7% + €0.35 EUR
€50,000.01 EUR – €100,000.00 EUR 2.4% + €0.35 EUR
> €100,000.00 EUR 1.9% + €0.35 EUR

Lentelė Nr. 3

Deja, mokesčių automatiškai niekas nemažins, tad jeigu nežinote apie šią galimybę, sėkmingai permokate mokesčius.

Kaip paprašyti sumažinti PayPal mokesčius? Tvarka.

Prisijungę prie savo PayPal paskyros, keliaujate žemyn ir puslapio apačioje spaudžiate “Fees”.

„Purchase“ dėžutėje „Get Paid“ skiltyje spustelėkite eilutę 1,9 proc to 3,4 proc +0,35 eur

Atsidariusiame lange turite spustelti „PayPal‘s Merchant Rate“.

Toliau spaudžiam „Apply now“.

Užpildom atsiradusią lentelę

Ir spaudžiame Submit.

Dabar mūsų paskyra yra vertinama ir greitu metu su mumis bus susisiekta ir arba ši paraiška bus atmesta ar priimta. Jeigu paraiška buvo atmesta vėl galite kreiptis su prašymu po 30 dienų. Jeigu priimta – sveikinu, nuo šiol jūs mokėsite šiek tiek mažiau mokesčių.

Paraiška gali būti atmesta jeigu turite aktyvių pirkėjų skundų, jeigu paskutiniu metu masiškai grąžinote pinigus savo klientams, jeigu jūsų apyvarta nesiekia pageidaujamos.

Jeigu bent viename iš šių žingsnių nebuvo kur eiti toliau, reiškia Jūs dar negalite prašyti sumažinti mokesčius.