Naujienos

Visa tiesa apie PayPal. Pinigų užlaikymas arba „PayPal Jail“

PayPal-Photo-Logo
Dropshippingas PayPal

Visa tiesa apie PayPal. Pinigų užlaikymas arba „PayPal Jail“

Startuojant dropshippingo versle dažnas naujokas nėra informauotas apie pinigų užlaikymą. Dar dažniau – nors ir žino apie pinigų užlaikymą (tar dropshipperių vadinamą „PayPal jail“) nežino konkrečių jo taisyklių ir dažnai tikėdamiesi vienokių dalykų, sulaukia visai kitokių. Šiame straipsnyje pamėginsime išanalizuoti PayPal pinigų užlaikymo taisykles, pateiksime pavyzdžius ir tikėsimės, kad pinigų užlaikymo paslaptis bus išsklaidyta.

Kodėl PayPal užlaiko pinigus?

PayPal yra labai saugi mokėjimų sistema. Trečiame 2017 metų ketvirtyje PayPal turėjo 218 milijonų aktyvių vartotojų. Daug, tiesa? Turint tiek vartotojų kompanija privalo kurti kuo saugesnę aplinką tiek pirkėjui, tiek pardavėjui. Tai jie ir stengiasi daryti kurdami griežtas taisykles. Nors naujokams tai kelia pyktį, nusivylimą ir tada vėl pyktį, tačiau nuryjus liūdesį dėl to, kad mus taip skriaudžia suprasite, kad visa tai tik į gerą. Šios taisyklės leidžia klientui pasitikėti sistemomis, kurias jis naudoja. Mes kaip pardavėjai atlaikę šį sunkųjį laikotarpį jau tampam geresni nei daugelis kitų pardavėjų. Viskas tik į naudą.

Pinigų užlaikymo tvarka

Naujokų pardavimo pinigai bus užlaikomi 21 dieną po pardavimo.

Pavyzdys: 2017m. lapkričio 1 dieną pardavėte prekę už 100 usd. 2017m. lapkričio 2 dieną pardavėte prekę už 15 usd. Lapkričio 3 dieną – už 50 usd.

PayPal nuo visų šių sumų iškart pasiima mokesčius – tad PayPal jūs matysite sumą prie žodelio „withheld“ jau be paypal mokesčių.  Tarkim, kad nuo visų sumų PayPal nuėmė 5proc. (daugiau apie PayPal mokesčius https://www.dsmokykla.lt/2017/11/12/visa-tiesa-apie-paypal-mokesciai-ir-ju-mazinimas/ )

Esant 21 dienos užlaikymui, pinigus minimus pavyzdyje jūs galėsite pasiimti:

Lapkričio 22 dieną (pardavimas vykęs lapkričio 1 dieną) galite pasiimti 95 usd (nes paypal nuo 100 usd pasiėmė savo mokesčius);

Lapkričio 23 dieną (pardavimas vykęs lapkričio 2 dieną) galite pasiimti 14,25 usd;

Lapkričio 24 dieną (pardavimas vykęs lapkričio 3 dieną) galite pasiimti 47,5 usd.

Kiekvienam pardavimui, jo užlaikymo terminas skaičiuojamas individualiai. Pardavimai nėra grupuojami – praėjus lygiai 21 parai jūs gaunate būtent to pardavimo pinigus į savo einamąjį (Available) balansą.

Savo paypal paskyroje Paspaudę viršutiniame menu Balance (arba Money), prie Withheld sumos spustelėję „View detail“

Rasime lentelę, kurioje prie kiekvienos sumos yra datos – kada užlaikyta suma bus „paleista“.

Reiktų atkreipti dėmesį, kad pinigai gali būti užlaikomi ne tik naujokams. Pinigai taippat gali būti užlaikyti jeigu savo paskyroje atliekate neįprastus veiksmus (pavyzdžiui prekiavote vien virtuvės reikmenimis ir staiga ėmėte prekiauti brangiais juvelyriniais dirbiniais), jeigu jūsų kaip pardavėjo reitingas nukrenta iki „below standard“, jeigu jums daug pirkėjų kelia skundus (case, return). Jeigu ebay ir/ar  paypal nusprendžia, kad jūsų paskyra yra rizikinga – jūsų pinigai gali būti užlaikome, nesvarbu, kad jau atitinkate naujokam keliamus reikalavimus. Kaip nuo to apsidrausti? Būkite gera/s pardavėja/s

Pinigai gali būti paleisti ir anksčiau jeigu:

  1. Siuntos sekimo (Tracking) numeris rodo, kad prekė yra pristatyta. Tokiu atveju pinigai bus paleisti praėjums 3 dienoms po pristatymo.
  2. jūs savo skelbime siūlėte labai greitą pristatymą (pvz. 3 dienos), tokiu atveju pinigai bus paleisti 7 dienos po numatytos pristatymo datos.

Kada pinigų užlaikymas baigsis – naujoko kvalifikacija

Pinigai naujokams bus užlaikomi 21 dieną po pardavimo kol:

  1. Parduosite 25 prekes
  2. Parduosite prekių už 250usd
  3. Po pirmos prekės pardavimo praeina 90 dienų.

Atitikti reikia visus tris punktus vieną kartą.

Išimtys

Gera naujiena ta, kad pasitaiko jog naujoko kvallifikacijos atitikti nereikia ir sistema pinigų neužlaiko. Dejau, daugumai pinigų užlaikymą teks ištverti. Blogoji naujiena – kartais vertinant jūsų paskyros rizikas, pinigai bus užlaikomi ir po to kai atitiksite kvalifikaciją. Visa tai riklauso nuo to, koks esate pardavėjas. Jeigu reprezentuojate save puikiai, greitai atsakote į žinutes, sprendžiate problemas, keliate trackingus – viskas bus gerai.

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping